Skoč na obsah Skoč na menu

Dôležitý oznam

Vážení pacienti, vzhľadom na šírenie koronavírusu (COVID-19) pristupujeme v  našej ambulancii k preventívnym opatreniam, ktorých cieľom je snaha minimalizovať riziko prenosu choroby.

S okamžitou platnostou Vás žiadame dodržiavať nasledovné pokyny:

1. Prevencie a očkovania vykonávame naďalej za prísnych hygienických podmienok. Poradne bábätiek vybavujeme v doobedných hodinách, prosíme rodičov, aby si doniesli jednorazovú podložku pre bábätko.

2. Pokial je Vaše dieťa choré – prosíme ešte pred návštevou ambulancie o konzultáciu zdravotného stavu telefonicky alebo e-mailom  ! 

3.  T.č. je pozastavené objednávanie pacientov online. Pacient môže byť v ambul. vyšetrený až po telef. konzultácii, v prípade potreby si následne dohodneme termín a čas vyšetrenia. 

4. Žiadame, aby každý rodič a staršie dieťa vstupovali do zdravotného strediska s rúškou. Podľa metodického usmernenia, pri vyšetrení dieťaťa môže byť prítomný len jeden rodič. Odporúčame pri vstupe do zdravotného strediska použiť bočný služobný vchod vpravo, aby ste sa tak vyhli kontaktu s ľuďmi pred lekárňou. 

5. V prípade potreby predpisu  liekov,  konzultujte nás mailom, príp. telefonicky,  recepty napíšeme elektronicky. 

6. Prihlášky do MŠ a na SŠ potvrdzujeme na základe zdravotnej dokumentácie, stačí, keď príde rodič bez dieťaťa s tlačivom. 

7.V záložke dôležité info na našej stránke nájdete aj postup pri potrebe OČR: Osobné ochranné opatrenia na zníženie rizika prenosu vysoko nákazlivej choroby

8. podpora imunity, vitamíny... záložka tipy a rady - Vitamíny v boji proti chorobám  

 

V prípade, že sa u ktorejkoľvek osoby, ktorá
- sa vrátila zo zahraničia
- bola v kontakte s osobou, ktorá sa vrátila zo zahraničia alebo je v karanténe
- bola v kontakte s nakazeným alebo podozrivým z nákazy

objavia symptómy za obdobie 14 dní, a to najmä zvýšená teplota, kašeľ, bolesti v hrdle, sťažené dýchanie, musí ostať doma, nechodiť priamo k lekárovi, kontaktovať ho telefonicky, opísať mu symptómy a riadiť sa jeho pokynmi.

Každopádne nesmie takáto osoba chodiť  do ambulancie.