Skoč na obsah Skoč na menu

Ospravedlnenky pri chorobe

V prípade choroby dieťaťa, rodič môže dieťa ospravedlniť zo školy na 5 pracovných dní, predškoláka na 7 pracovných dní.  V prípade, že ide o bežnú infekciu, ktorú zvládne doma sám a nepotrebuje navštíviť pediatra a stav sa zlepší, dieťa pri nástupe do školského zariadenia prinesie len Potvrdenie o bezinfekčnosti, ktoré podpisuje len rodič. Iba ak je dieťa choré viac ako 5, resp predškolák 7 pracovných dní, musí priniesť dieťa potvrdenie od pediatra. Toto potvrdenie vieme poskytnúť aj dištančne.

Deti, ktoré navštevujú MŠ alebo MJ a dieťa nie je ešte predškolák, nepotrebujú od pediatra pri nástupe do kolektívu po chorobe žiadne ospravedlnenie, nakoľko sa nejedná o povinnú školskú dochádzku.

V prípade, že dieťaťu bola nariadená karanténa, musí pri nástupe do kolektívu predložiť potvrdenie o ukončení karantény, ktoré mu vystaví pediater.

V prípade, že je dieťa v karanténe, lekár vystaví pandemickú OČR. Ak je uzavretá celá škola, rodič si žiada OČR priamo cez sociálnu poisťovňu.

 

 

Učiteľka v MŠ vykonáva ráno tzv. ranný filter, keď skontroluje dieťa a pri nasledujúcich symptómoch odmietne prevziať dieťa do MŠ- ak

-  sú oči výrazne lesklé alebo červené, s hnisavým výtokom (“karpinami”),
-  z uší vyteká tekutina a je zaschnutá na ušnici,
-  z nosa vyteká hustá skalená tekutina, okolie nosa je červené, podráždené,
-  na tvári alebo na končatinách sú zapálené, hnisajúce miesta a miesta aj s  chrastami.
-  má dieťa intenzívny dusivý kašeľ alebo výrazný vlhký produktívny kašeľ