Skoč na obsah Skoč na menu

DOVOLENKA

V dňoch 1.7.- 17. 7. 2022 neordinujeme

Zástup:

1.7. 2022- MUDr. ÚTLA - Hálková 3, blok B, 5.posch.

4. 7.- 17. 7. 2022- MUDr. BELOVIČOVÁ- Hálková 3, blok A, 7.posch., tel. kontakt 5166585

 

NOVÉ PRAVIDLÁ PRI PREDPISE LIEKOV OD 1.1.2022 !

Od 1.1.2022 vstupuje do platnosti novela Zákona č. 362/2011 Z.z. , na základe ktorej bude môcť lieky s preskripčným obmedzením predpisovať iba lekár – špecialista. Tzn., že zaniká možnosť, aby všeobecný lekár alebo pediater predpisoval lieky, ktoré pacientovi odporučil odborný lekár- špecialista.
Lekár - špecialista je povinný predpísať pri vyšetrení odporúčanú liečbu ( doteraz ju zväčša len odporučil a následne lieky predpisoval všeobecný lekár) V prípade, že sa jedná o chronickú, dlhodobú liečbu, môže lekár- špecialista využiť tzv. REPETATUR ( opakujúci sa recept) na presne stanovené obdobie, napr. do najbližšej kontroly. Pacient si bude v lekárni pravidelne vyberať svoje lieky tak, ako mu frekvenciu výberu, druh, dávkovanie a množstvo lieku nastavil odborný lekár, napr. raz za mesiac, raz za tri mesiace a pod., len na základe predloženia kartičky poistenca.
 

Dôležitý oznam!

 1. Všetci chorí pacienti , môžu byť v ambul. vyšetrení len po telef. príp. mailovej  konzultácii !, v prípade potreby si následne dohodneme termín a čas vyšetrenia. Ide o to, aby sme dokázali oddeliť zdravé deti od chorých a potenciálne nakazených. Nakoľko sme v poslednom období zahltení veľkým množstvom telefonátov a naša pracovná vyťaženosť nám neumožňuje reagovať na každý telefonát, prosíme Vás o pochopenie. Pokiaľ sa nejedná o niečo akútne, môžete uprednostniť formu mailovej komunikácie.
 2. ONLINE objednávanie na vyšetrenie je zatial pozastavené!
 3. Ospravedlnenky do škôl a materských škôl a OČR:
  • V prípade choroby dieťaťa, rodič môže dieťa ospravedlniť zo školy na 5 pracovných dní, predškoláka na 7 pracovných dní. V prípade, že ide o bežnú infekciu, ktorú zvládne doma sám a nepotrebuje navštíviť pediatra a stav sa zlepší, dieťa pri nástupe do školského zariadenia prinesie len Potvrdenie o bezinfekčnosti, ktoré podpisuje len rodič. Iba ak je dieťa choré viac ako 5, resp predškolák 7 pracovných dní, musí priniesť dieťa potvrdenie od pediatra. Toto potvrdenie vieme poskytnúť aj dištančne.
  • Deti, ktoré navštevujú MŠ alebo MJ a dieťa nie je ešte predškolák, nepotrebujú od pediatra pri nástupe do kolektívu po chorobe žiadne ospravedlnenie, nakoľko sa nejedná o povinnú školskú dochádzku.
  • V prípade, že dieťaťu bola nariadená karanténa, musí pri nástupe do kolektívu predložiť potvrdenie o ukončení karantény, ktoré mu vystaví pediater.
  • V prípade, že je dieťa v karanténe, lekár vystaví pandemickú OČR. Ak je uzavretá celá škola, alebo trieda, rodič si žiada OČR priamo cez sociálnu poisťovňu.
 4. Prevencie a očkovania vykonávame naďalej za prísnych hygienických podmienok. Prosíme rodičov, aby si doniesli jednorazovú podložku pre bábätko. Očkovanie sa realizuje, len ak sú splnené nasledovné podmienky:
  • za posledných 14 dní nebol pacient v kontakte s osobou, ktorá sa vrátila z rizikovej krajiny , prípadne sám nebol v krajine, ktorá je označená ako riziková
  • dieťa ani rodič, prípadne jemu blízka osoba nebola v kontakte s osobou, u ktorej je podozrenie alebo potvrdenie infekcie koronavírusom
  • dieťa, rodič ani blízka osoba nie je v karanténe
  • dieťa ani jemu blízka osoba nemá príznaky infekcie dýchacích ciest ( u detí do jedného roka vracanie a hnačka) !!! poslených 14 dní
 5. Žiadame, aby každý rodič a staršie dieťa vstupovali do zdravotného strediska s prekrytím dýchacích ciest.
 6. V prípade potreby predpisu liekov, kontaktujte nás mailom, príp. telefonicky, recepty napíšeme elektronicky.
 7. V prípade podozrenia na infekciu Covid kontaktujte nás a riaďte sa pokynmi na našej stránke v záložke Tipy a rady - karanténa: https://www.drmoravcikova.sk/karantena/
 8. Podpora imunity, vitamíny... záložka tipy a rady - Vitamíny v boji proti chorobám , Ovplyvnenie imunity
 9. Potvrdenia o prekonaní ochorenia Covid 19 nevydáva lekár, ale dajú sa stiahnuť cez stránku korona.gov, cca 12 dí po pozitivite PCR testu
 
 

 

PRIORITY  NAŠEJ  AMBULANCIE :

 • minimalizovať čakacie doby na vyšetrenie
 • obmedziť zbytočné  užívanie  antibiotík
 • maximálna podpora a pomoc pri  dojčení
 • k deťom  priateľské prostredie
 • dostatočná informovanosť rodičov ohľadom diagnostických a terapeutických postupov

 

Naším cieľom sú zdravé deti a spokojní rodičia.

 

Naša ambulancia je zazmluvnená so zdravotnými posiťovňami (VšZP, Dôvera, Union)